Lev Poprad - Barys Astana 2:3

19.02.2012 Celý región

Poprad 19. februára (TASR) - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s kazašským tímom Barys Astana 2:3 a ukončili tak sezónu pred domácimi tribúnami. Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v piatok 24. februára na ľade ruského klubu HC Topredo Nižnij Novgorod (17.00).
HC Lev Poprad - HC Barys Astana 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 31. Š. Novotný (Hunkes), 58. Lundberg (Sekáč) - 19.Žajlauov (tr. str.), 30. Bochenski (Dallman, Kašpar), 59. Bochenski (Dallman, Dawes). Rozhodovali: Kiseljov, Dejev - Parfjonov, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4500 divákov - vypredané.
zostavy:
HC Lev Poprad: Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Huna, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Špirko, Sekáč- Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok
HC Barys Astna: Jeremejev - Novopašin, Dallman, Hutchinson, Junland, Litvinenko, Fadejev, Savčenko, Lakiza - Bochenski, Boyd, Dawes - Kreps, J. Novotný, Kašpar - Starčenko, Gavrilin, Žajlauov- Romanov, Poliščuk, Bumagin
Úvodná tretina na popradskom štadióne veľa vzruchu nepriniesla. Ako prví boli v náznaku šance hostia, ale Žajlauovovo zakončenie nebolo presné. \"Levi\" mohli nakloniť misky váh na svoju stranu v polovici úvodnej dvadsaťminútovky, no Lundberg a ani Jank v presilovke neprekonali pozorného Jeremejeva. V 19. minúte tak zahrmelo na opačnej strane. Prenikajúceho Žajlauova nedovolene atakoval obranca Hunkes a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Po peknom blafáku otvoril skóre duelu - 0:1.
Do druhej tretiny vstúpili obidve mužstvá aktívne. V 26. minúte to skúšal pred Lacom hosťujúci Gavrilin, na opačnej strane vyskúšal pozornosť Jeremejeva Bartečko. O dve minúty neskôr vyzval Sekáčk zakončeniu Špirka, ten však v dobrej pozícii netrafil dobre skackajúci puk. V 30. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí Bochenski, ktorý pred Lacom tečoval puk a využil početnú výhodu o jedného hráča. Domáci odpovedali o minútu neskôr, keď nahodený puk Hunkesa tečoval za Jeremejevov chrbát Štěpán Novotný - 1:2. Do konca druhej časti hry obidva tímy hýrili aktivitou, ale obidvaja gólmani podržali svojich spoluhráčov.
V treťom dejstve sa oba tímy pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Ježek sa pokúsil prekvapiť brankára hostí strelou z ľavej strany, na druhej strane vytiahol Laco parádny zákrok po Dawesovom zakončení. V závere stretnutia vyrovnal na 2:2 domáci Lundberg, ale minútu pred koncom duelu zariadil triumf hostí Bochenski - 2:3.